Skip to content
narrow screen resolution wide screen resolution auto screen resolution Increase font size Default font size Decrease font size
Verkeerschool Monique van Damme Lindeplein 8 2712 VG Zoetermeer Tel.06-21534286 E-mail: info@moniquevandamme.nl www: http://www.verkeersschoolmoniquevandamme.nl/ KvK:27350786 rekening ING 5427529
Pad: Start Waterpolo Minipolo bij SG WZC Zoetermeer
Minipolo bij SG WZC Zoetermeer PDF Afdrukken E-mailadres
dinsdag 13 december 2011 01:45

Waterpolo is een technische, behendigheid vragende en zeer gezonde sport, waarbij nauwelijks blessures ontstaan. Het waterpolospel vraagt van de deelnemers niet alleen een goede zwemvaardigheid, maar ook een grote balvaardigheid en bovendien het nodige spelinzicht. Minipolo is een spelvorm van waterpolo gericht op kinderen van 6 tot ongeveer 12 jaar, waarin het enorm belangrijk is dat het plezier van de kinderen centraal staat. De spelregels voor minipolo dienen daarom vooral om het spel zo plezierig en sportief mogelijk te laten verlopen.

Direct na het behalen van de eerste zwemvaardigheids diploma's (A,B,C) of sterzwemmen kunnen de allerjongsten (vanaf 6 jaar) starten met minipolo bij SG WZC Zoetermeer. De jeugdtrainers brengen de allerjongsten de eerste beginselen van het waterpolo bij. Dit gebeurt op een speelse manier, waarbij de kinderen de techniek van het zwemmen met de bal en het gooien met de bal wordt aangeleerd. Ook het zwemmen zelf krijgt aandacht tijdens de waterpolotrainingen. Plezier in het spel is het belangrijkst tijdens de trainingen. Een paar keer per jaar wordt deelgenomen aan een mini-polo toernooi in de omgeving.

De spelregels zijn minimaal. Met twee handen de bal spelen is toegestaan. De bal onder water duwen ook, behalve als men aangevallen wordt. Over het algemeen wordt niet met een keeper gespeeld. De hoekworp komt niet voor; in dat geval is de bal voor de keeper. De spelleider (= de scheidsrechter) heeft de instructie om de zwakkere speler/speelster in bescherming te nemen. Kinderen van verschillende verenigingen kunnen samen een team vormen. Een team bestaat uit 4 tot 6 kinderen, dit kan per toernooi (en zelfs per wedstrijd) verschillen. Een afwijkend aantal spelers kan alleen in overleg met de tegenstander van dat moment. De speeltijd is maximaal 2 x 4 minuten bruto, dit is afhankelijk van de beschikbare tijd. Het toernooi duurt maximaal twee uur.

Voor meer info stuur een mail naar Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.

 

Komende evenementen

Inloggen